Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка
Почетна » Новости » Занимливости » Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка

Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка

Принцот Хари и Меган Маркл се заколнаа на вечна љубов на свечена церемонија која се одржа пред два дена.

Првиот бакнеж, излегувањето од црквата, возењето со кочијата... романтични фотографии од младенците на кралската свадба беа споредувани со сцени од дизниевата бајка за Пепелашка.

„Вистинска бајка“ – пишуваат корисниците на Twitter на постовите.

Кралска свадба Кралска свадба Кралска свадба

По свадбата, Хари и Меган ги добија титулите војвода и војвотка на Сасекс.

Кралска свадба

На најсреќниот ден од својот живот, Меган носеше две венчаници. За црковната церемонија сопругата на принцот Хари блескаше во невестински фустан од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на модната куќа Живанши.

Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари

За вечерната свадбена свеченост, Маркл се пресоблече во елегантна венчаница која го носи потписот на Стела Мекартни.

Принцот Хари и Меган Маркл

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?