Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка
Почетна » Новости » Занимливости » Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка

Романтични моменти од свадбата на принцот Хари и Меган Маркл кои изгледаа како од бајката за Пепелашка

Принцот Хари и Меган Маркл се заколнаа на вечна љубов на свечена церемонија која се одржа пред два дена.

Првиот бакнеж, излегувањето од црквата, возењето со кочијата... романтични фотографии од младенците на кралската свадба беа споредувани со сцени од дизниевата бајка за Пепелашка.

„Вистинска бајка“ – пишуваат корисниците на Twitter на постовите.

Кралска свадба Кралска свадба Кралска свадба

По свадбата, Хари и Меган ги добија титулите војвода и војвотка на Сасекс.

Кралска свадба

На најсреќниот ден од својот живот, Меган носеше две венчаници. За црковната церемонија сопругата на принцот Хари блескаше во невестински фустан од Клер Вејт Келер, која од неодамна е на чело на модната куќа Живанши.

Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари

За вечерната свадбена свеченост, Маркл се пресоблече во елегантна венчаница која го носи потписот на Стела Мекартни.

Принцот Хари и Меган Маркл

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2022 година?
  • 6%
  • 13%
  • 56%
  • 5%
  • 2%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Ако гледате што имате во животот, секогаш ќе имате повеќе. Ако гледате што немате во животот, никогаш нема да имате доволно.

Опра

Виц

На интервју за работа во државно...

Директорот: Госпоѓице, зошто би сакале да работите токму во ова претпријатие?

Кандидатката: Татоооо, те молам доста со глупави прашања.