Романтични илустрации покажуваат дека љубовта е во малите нешта
Почетна » Новости » Занимливости » Романтични илустрации покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Романтични илустрации покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Вистинската љубов најчесто се случува зад затворена врата, далеку од „совршените“ Инстаграм профили и уште подалеку од очите на љубопитната јавност. Артистка ни овозможува да ѕирнеме во нејзината љубовна врска за да ни порача дека љубовта е во малите нешта и во секојдневните ситуациите на кои честопати не им придаваме важност .

Прегратка кога ни е најпотребна, шегување на сметка на другиот, поддршка, искрено „Те сакам“, неочекуван бакнеж, совет... Луонг Туј покажува како изгледа љубовта за неа. Таа вели: „Мојата инспирација е секојдневниот живот со моето момче. Приказните кои ги илустрирам се исто така приказни за мене“.

1.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

2.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

3.

Романтични илустрации

4.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

5.

Романтични илустрации Романтични илустрации

6.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

7.

Романтични илустрации

8.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

9.

Романтични илустрации Романтични илустрации

10.

Романтични илустрации

11.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

12.

Романтични илустрации

13.

Романтични илустрации Романтични илустрации

14.

Романтични илустрации Романтични илустрации

15.

Романтични илустрации Романтични илустрации

16.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

17.

Романтични илустрации

18.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

19.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

20.

Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации Романтични илустрации

21.

Романтични илустрации Романтични илустрации

22.

Романтични илустрации

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3562 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?