Родители не можат да ги задржат солзите кога децата на Божиќ ќе им кажат дека им ги исплатиле долговите
Почетна » Новости » Занимливости » Родители не можат да ги задржат солзите кога децата на Божиќ ќе им кажат дека им ги исплатиле долговите

Родители не можат да ги задржат солзите кога децата на Божиќ ќе им кажат дека им ги исплатиле долговите

Родителите понекогаш влегуваат во долгови за да им обезбедат добар и удобен живот на своите деца, а потоа цел живот работат за да ги исплатат.

Кевин и Џереми се благодарни за жртвата која ја направиле нивните мајка и татко и за Божиќ им приредија прекрасно изненадување.

Браќата преку писмо им соопштија на родителите дека им го исплатија целиот долг и дека сега конечно ќе можат да се пензионираат и да уживаат во остатокот од животот.

Брачните партнери потекнуваат од Филипини, а се преселиле во САД пред 20 години. Тие основале стоматолошка ординација и работеле напорно за да им обезбедат добар живот на синовите. Сега, откако тие пораснаа и се осамостоија, одлучија да им возвратат на родителите.

Таткото моментално се бори со рак во четврт стадиум.

Семејство

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.