Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце
Почетна » Новости » Занимливости » Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце

Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце

Кога роденденската забава на Скот Мајкл беше откажана поради коронавирусот, малото момче не се ни надевало дека ќе го добие најубавото изненадување од своите другарчиња.

Децата заедно со своите родители со автомобили минуваа пред куќата на Скот Мајкл и му пееја „Среќен роденден“ и му доставуваа подароци.

ВИДЕО

„Шестиот роденден на Скот Мајкл беше откажан поради коронавирусот. Другарчињата направија тој да се чувствува специјално со тоа што му направија парада со автомобили. Не можам доволно да ви се заблагодарам! Сите сте неверојатни“ – напиша мајката на славеникот во описот на видеото снимено во Орегон, САД.

Скот Мајкл Скот Мајкл

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6553 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“