Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце
Почетна » Новости » Занимливости » Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце

Роденден во време на корона: Деца и родители од автомобили му пеат „Среќен роденден“ на мало детенце

Кога роденденската забава на Скот Мајкл беше откажана поради коронавирусот, малото момче не се ни надевало дека ќе го добие најубавото изненадување од своите другарчиња.

Децата заедно со своите родители со автомобили минуваа пред куќата на Скот Мајкл и му пееја „Среќен роденден“ и му доставуваа подароци.

ВИДЕО

„Шестиот роденден на Скот Мајкл беше откажан поради коронавирусот. Другарчињата направија тој да се чувствува специјално со тоа што му направија парада со автомобили. Не можам доволно да ви се заблагодарам! Сите сте неверојатни“ – напиша мајката на славеникот во описот на видеото снимено во Орегон, САД.

Скот Мајкл Скот Мајкл

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10424 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.