Ретка глетка: Мајка мечка и нејзините две мечиња снимени на Шар Планина
Почетна » Новости » Занимливости » Ретка глетка: Мајка мечка и нејзините две мечиња снимени на Шар Планина

Ретка глетка: Мајка мечка и нејзините две мечиња снимени на Шар Планина

Снимки од две мечиња и нивната мајка направени на Шар Планина станаа хит на социјалните мрежи.

Оваа ретка глетка беше снимена од камерите поставени во шумата, а видеата беа објавени на Facebook од „Sharri Bear“, волонтерска иницијатива која им создава природни засолништа и им овозможува храна на мечките на Шар Планина.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.