Реклама ја прикажува болката и силата на мајките кои се грижат за болни деца
Почетна » Новости » Занимливости » Реклама ја прикажува болката и силата на мајките кои се грижат за болни деца

Реклама ја прикажува болката и силата на мајките кои се грижат за болни деца

За мајките нема потешка глетка од онаа кога детето е болно. Сепак, кога тоа ќе се случи, тие секогаш успеваат да останат присебни, смирени и силни пред своите најмили, дури и во моменти кога срцето им се кине од болка.

Нова реклама, создадена по повод Денот на мајката, ја прикажува секојдневната реалност на мајките на тешко болни деца. Иако насамо тие плачат и врескаат од гнев, пред да се појават пред своите деца овие „лавици“ успеваат да ги избришат солзите и да се насмеат.

„Овој Ден на мајката помогнете ѝ на мајка на болно дете да остане силна“ – пишува на крајот на видеото.

Рекламата е создадена од „SickKids Foundation“, непрофитна организација која собира средства за истражувања и грижа за детското здравје.

„Зад секое дете кое е во болница и го пропушта своето детство стои силна мајка“ – пишува на сајтот на организацијата.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.