Реклама и на мувите
Почетна » Новости » Занимливости » Реклама и на мувите

Реклама и на мувите

Рекламирање со мувиИнвентивно рекламирање со муви

Навистина денес рекламата е насекаде околу нас. Фирмите постојано измислуваат нови начини да го привлечат вниманието на своите потрошувачи. Понекогаш рекламите се толку инвентивни што нема како да ги заборавите.

Таков е случајот со германската компанија Ајхборн. За да ја промовира својата изложба, на саемот на книгата во Франкфурт, компанијата измисли уникатен и досега невиден начин за рекламирање – реклама прикачена на муви.

Во просторијата каде се одржувал саемот биле пуштени 200 муви, на кои биле залепени мали лентички со реклама за фирмата. Мувите каде и да летале го привлекувале вниманието на посетителите.

Лентичките биле залепени со природен восок, кој по неколку часа паѓа, па ниту една од мувите не била повредена.

Погледнете како изгледа рекламирањето со помош на муви.

Реклама на муви

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3920 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.