Реклама и на мувите
Почетна » Новости » Занимливости » Реклама и на мувите

Реклама и на мувите

Рекламирање со мувиИнвентивно рекламирање со муви

Навистина денес рекламата е насекаде околу нас. Фирмите постојано измислуваат нови начини да го привлечат вниманието на своите потрошувачи. Понекогаш рекламите се толку инвентивни што нема како да ги заборавите.

Таков е случајот со германската компанија Ајхборн. За да ја промовира својата изложба, на саемот на книгата во Франкфурт, компанијата измисли уникатен и досега невиден начин за рекламирање – реклама прикачена на муви.

Во просторијата каде се одржувал саемот биле пуштени 200 муви, на кои биле залепени мали лентички со реклама за фирмата. Мувите каде и да летале го привлекувале вниманието на посетителите.

Лентичките биле залепени со природен восок, кој по неколку часа паѓа, па ниту една од мувите не била повредена.

Погледнете како изгледа рекламирањето со помош на муви.

Реклама на муви

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4116 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?