„Растеме заедно“ - песна и спот за подигање на свеста за аутизмот
Почетна » Новости » Занимливости » „Растеме заедно“ - песна и спот за подигање на свеста за аутизмот

„Растеме заедно“ - песна и спот за подигање на свеста за аутизмот

Во рамките на кампањата за подигнување на свеста за аутизмот и прифаќање и инклузија на лицата со аутизам, невладината организација „Аутизам ААМК“ создаде позитивно музичко видео.

На песната „Растеме заедно“ работеа македонските музичари: Кристина Арнаудова, Весна Гиновска Илкова, Никола Перевски Пере (Нокаут), Лилјана Атанасова Лили, Дани Димитровска, Miyatta, Драган Спасов Дац, Петар Младеновски (Суперхикс), Филипа Гелевска, Горан Трифуновски (Пеперминт), Ана Трифуновски (Пеперминт), Бранислав Николов (Фолтин) и Ева Ѓорѓеска.

Музиката и текстот се на Весна Малинова Бабамов.

Растеме заедно

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6038 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“