Разиграни во Скопје: Малите танчари од „Eat The Beat“ со новогодишна изведба
Почетна » Новости » Занимливости » Разиграни во Скопје: Малите танчари од „Eat The Beat“ со новогодишна изведба

Разиграни во Скопје: Малите танчари од „Eat The Beat“ со новогодишна изведба

Малите танчари од „Eat The Beat“ разиграно ја испратија 2020 година.

Веселите деца снимија новогодишно видео во кое танцуваат на „Doggy Dogg Christmas“ од Снуп Дог и „Oh Santa!“ од Мараја Кери, Аријана Гранде и Џенифер Хадсон.

„И покрај сите предизвици ја завршуваме 2020та година среќни и разиграни, со желба 2021та година да ни донесе многу здравје среќа и безброј настапи на танцовиот подиум. Овие деца се херои, бидејќи не се откажаа кога беше најтешко и сме благодарни за сите прекрасни моменти поминати заедно. Огромна благодарност до родителите на децата за посветеноста и поддршката.“

„Среќна нова 2021ва година. Уживајте во нашето новогодишно танц видео“ – пишуваат од студиото во описот.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.