Радосната реакција на девојче болно од леукемија кога ќе добие кревет-замок како за принцеза
Почетна » Новости » Занимливости » Радосната реакција на девојче болно од леукемија кога ќе добие кревет-замок како за принцеза

Радосната реакција на девојче болно од леукемија кога ќе добие кревет-замок како за принцеза

Додека ја води најтешката битка во животот, на малата Фион ѝ се исполни една голема желба. 3-годишното девојче доби кревет-замок достоен за принцеза каков што многу посакувало.

Бидејќи нејзините родители немале доволно средства за да ѝ го обезбедат, се обратиле кај компанија за мебел, која без размислување се одлучила да помогне.

Овој прекрасен гест измами насмевка и ја усреќи малата Фион.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1145 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.