Принцот Вилијам прегрна повозрасен маж надвладеан од емоции на турнејата со Кетрин во Шкотска
Почетна » Новости » Занимливости » Принцот Вилијам прегрна повозрасен маж надвладеан од емоции на турнејата со Кетрин во Шкотска

Принцот Вилијам прегрна повозрасен маж надвладеан од емоции на турнејата со Кетрин во Шкотска

Принцот Вилијам ја покажа својата грижлива страна за време на вториот ден од посетата на Шкотска со војвотката Кетрин.

Додека кралскиот пар се поздравуваше со фанови во Глазгов, 39-годишниот Војвода од Кембриџ прегрна маж кој беше надвладеан од емоциите што го гледа идниот британски крал.

Принцот Вилијам Принцот Вилијам

Вилијам и Кетрин ја посетија Групацијата „Wheatley“ за да видат како таа им го трансформира животот на лица од ранливи категории, вклучително и на лицата кои се бездомни.

40-годишната Војвотка изгледаше елегантно во блуза од брендот Cefinn и панталони и палто од Кетрин Вокер.

Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам Принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.