Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луи му поставуваат прашања за животните на Сер Дејвид Атенборо
Почетна » Новости » Занимливости » Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луи му поставуваат прашања за животните на Сер Дејвид Атенборо

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луи му поставуваат прашања за животните на Сер Дејвид Атенборо

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам објавија слатко видео во кое нивните деца му поставуваат прашања за животните на Сер Дејвид Атенборо.

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луи го прашуваат познатиот британски новинар и љубител на природата дали сака пајаци, кое животно му е омилено и кое животно следно ќе исчезне. Ова е прво видео во кое зборува 2-годишниот Луи, а било снимено од Кетрин и Вилијам во градината на Кенсингтонската палата.

Кетрин и Вилијам со децата Кетрин и Вилијам со децата Кетрин и Вилијам со децата

Минатиот месец, кралскиот пар објави фотографии од нивната семејна средба со Атенборо по завршувањето на прикажувањето на неговиот филм „David Attenborough: A Life On Our Planet“.

Кетрин и Вилијам со децата Кетрин и Вилијам со децата Кетрин и Вилијам со децата

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4943 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.