Преслатко: 13 бебенца во џиновска бонбониера во фотосесија за Денот на вљубените
Почетна » Новости » Занимливости » Преслатко: 13 бебенца во џиновска бонбониера во фотосесија за Денот на вљубените

Преслатко: 13 бебенца во џиновска бонбониера во фотосесија за Денот на вљубените

Не е лесно да се натераат 13 бебиња да гледаат истовремено во камерата, но фотографката Џоан Мареро успеа во „невозможната мисија“.

По повод Денот на вљубените, таа создаде неодоливи фотографии од бебенцата во џиновска бонбониера.

Фотосесија за Денот на вљубените Фотосесија за Денот на вљубените Фотосесија за Денот на вљубените

Тајната на нејзниот успех? Помошта од мајките на дечињата. Погледнете видеа од „зад сцената“:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3611 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?