Прекрасно: Најдобрите фотографии од подводниот свет за 2020 година
Почетна » Новости » Занимливости » Прекрасно: Најдобрите фотографии од подводниот свет за 2020 година

Прекрасно: Најдобрите фотографии од подводниот свет за 2020 година

Во длабочините на морињата, океаните, реките и езерата се крие прекрасен подводен свет, кој ретко можеме да го видиме. Всушност, дури 80% од нашите океани е неистражени од луѓето.

Посветени фотографи нуркаат во длабочините за да го фотографираат водниот свет кој сите нè фасцинира. А Scuba Diving Magazine секоја година ја наградуваат нивната работа и ги мотивираат да се трудат уште повеќе.

Погледнете ги најдобрите фотографии за 2020 година, кои ќе ви откријат еден сосема нов свет:

Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine Scuba Diving Magazine

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4940 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.