Прекрасно: Еко село во Босна и Херцеговина има градина посветена на нашата легенда Тоше Проески
Почетна » Новости » Занимливости » Прекрасно: Еко село во Босна и Херцеговина има градина посветена на нашата легенда Тоше Проески

Прекрасно: Еко село во Босна и Херцеговина има градина посветена на нашата легенда Тоше Проески

Еко село во близина на Сараево буди емоции кај фановите на Тоше Проески.

„Raj u raju“ е идилично место во Босна и Херцеговина, создадено за одмор и релаксација. Улиците, градините, бунгаловите и апартманите во него се именувани по легендарни имиња од Балканот, меѓу кои и на нашиот непреболен ангел Тоше.

Во селото постои градина со бунгалови именувана по македонскиот пејач, чиј живот трагично згасна во 2007 година. Стихови од песните на Тоше се поставени насекаде низ градината и им будат силни чувства на сите кои ја сакаа неговата музика.

Тоше Проески Тоше Проески

На Facebook страницата посветена на Тоше беа објавени фотографии од градината. „Еко село "Raj u raju" на околу 80 километри од Сарајево. Посветено на нашиот Тоше. Легендите живеат вечно! Фала Босна и Херцеговина“ - пишува во описот.

Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески

Погледнете како изгледа останатиот дел од еко селото.

Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески Тоше Проески

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20064 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?