Прекрасно видео: Изгрев на розовата Супермесечина синоќа над Охрид
Почетна » Новости » Занимливости » Прекрасно видео: Изгрев на розовата Супермесечина синоќа над Охрид

Прекрасно видео: Изгрев на розовата Супермесечина синоќа над Охрид

Феноменот познат како розова Супермесечина синоќа го осветли небото.

Изгревот на месечината над Охрид беше снимен од талентираниот фотограф Стојан Стојановски, а видеото мами само воздишки кај секој кој ќе го погледне.

Стојан сподели и своја фотографија од Супермесечината утрово над Самоилова Тврдина.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5983 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“