Прекрасна фотографија: 5-годишно момче од Скопје го гушка телевизорот кога ќе ја види учителката како држи час на ТВ
Почетна » Новости » Занимливости » Прекрасна фотографија: 5-годишно момче од Скопје го гушка телевизорот кога ќе ја види учителката како држи час на ТВ

Прекрасна фотографија: 5-годишно момче од Скопје го гушка телевизорот кога ќе ја види учителката како држи час на ТВ

Некои фотографии зборуваат многу...

УНИЦЕФ сподели фотографија од 5-годишно момче кое го прегрнува телевизорот кога ќе ја здогледа својата учителка како држи час на ТВ.

„Ова е најголемата награда во нашата професија“ – напиша учителката Снежана Гуцуљ.

„Програмите за учење дома кои се подготвија за кратко време им овозможуваат на децата да најдат 'спас во учењето' и чувство на нормалност за време на пандемијата од КОВИД-19“ – пишуваат од УНИЦЕФ.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6549 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“