Прекрасната врска меѓу сестрите низ слатки илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Прекрасната врска меѓу сестрите низ слатки илустрации

Прекрасната врска меѓу сестрите низ слатки илустрации

Сестра – најдобра пријателка, најсигурно рамо за плачење, соучесник во сè, најгласен поддржувач и најголем благослов.

Артистката Сара Ахмед создава слатки илустрации во кои ќе се пронајдат сите кои имаат сестра.

На сестрата можеш да ѝ довериш сè, бидејќи совршено те разбира

Сестри

Таа ти е соучесник во сè, дури и кога „грешиш“

Сестри

Различни сте како ден и ноќ

Сестри Сестри

Но, тоа е само понекогаш. Другпат...

Сестри Сестри Сестри

Кога жената станува мајка, сестрите се први кои се радуваат за неа

Сестри

Како и на денот на свадбата...

Сестри

Благословени сте што се имате една со друга

Сестри

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?