Пред и по КОВИД-19: Илустрации покажуваат како коронавирусот ни го промени животот
Почетна » Новости » Занимливости » Пред и по КОВИД-19: Илустрации покажуваат како коронавирусот ни го промени животот

Пред и по КОВИД-19: Илустрации покажуваат како коронавирусот ни го промени животот

Новиот коронавирус на сите ни го промени начинот на живот.

Низ серијалот илустрации насловен „Ковид живот“ (Covid Life) на Ирина Блок прикажано е како пандемијата влијаеше врз секој аспект од нашиот живот – семејни собири, патување, пазарување и планирање.

Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19 Илустрации за КОВИД-19

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 684 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.