Пред и потоа: 30 жени кои не погрешија што ја послушаа фризерката и ја скратија косата
Почетна » Новости » Занимливости » Пред и потоа: 30 жени кои не погрешија што ја послушаа фризерката и ја скратија косата

Пред и потоа: 30 жени кои не погрешија што ја послушаа фризерката и ја скратија косата

Многу од нас се плашат да направат драстична промена во имиџот, но понекогаш токму тоа ни е потребно.

Фризерка од Москва ги советува своите клиентки да си ја скратат косата и во зависност од обликот на нивното лице, им прави соодветна фризура.

Погледнете ги трансформациите на 30 жени од страна на талентираната Кристина Катсабина, кои докажуваат дека женската убавина не се мери со должината на косата.

Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена Жена

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.