Пред и потоа: Моќта на шминката преку четките на Русинката Гоар Аветисјан
Почетна » Новости » Занимливости » Пред и потоа: Моќта на шминката преку четките на Русинката Гоар Аветисјан

Пред и потоа: Моќта на шминката преку четките на Русинката Гоар Аветисјан

Шминката има огромна моќ да трансформира, а фотографиите на Гоар Аветисјан се вистински доказ за тоа. 21-годишната Русинка умее да го извлече најубавото од секое женско лице.

Талентираната шминкерка, која работи во Москва, со помош на контурирање ги фрла во сенка недостатоците на формата на лицето, а потоа вешто ги разубавува очите и усните. Некои од трансформациите ќе ве остават со подотворена уста.

Гоар објавува и кратки видеа кои го прикажуваат целиот процес на шминкање.

На првата фотографија обична девојка е претворена во двојничка на Анџелина Џоли.

Шминка на Гоар Аветисјан
Шминка на Гоар Аветисјан
Шминка на Гоар Аветисјан
Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан
Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан Шминка на Гоар Аветисјан

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.