Пред и потоа: Мејкап артистка разубавува девојки и жени кои имаат лузни и белези
Почетна » Новости » Занимливости » Пред и потоа: Мејкап артистка разубавува девојки и жени кои имаат лузни и белези

Пред и потоа: Мејкап артистка разубавува девојки и жени кои имаат лузни и белези

Лузните и белезите ја намалуваат, а можат и комплетно да ја срушат самодовербата.

Мејкап артистка од Русија со помош на шминка разубавува бројни жени со „несовршености“ на лицето, за да им помогне да се чувствуваат поубаво и посамоуверено.

Фотографиите „пред и потоа“ на шминкерката Гоар Аветисјан ќе ве остават без зборови.

трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар

Погледнете и други трансформации преку четката на Гоар.

трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар трансформации преку шминката на Гоар

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8185 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.