Пред и потоа: Бербер бесплатно му ги среди косата и брадата на бездомник
Почетна » Новости » Занимливости » Пред и потоа: Бербер бесплатно му ги среди косата и брадата на бездомник

Пред и потоа: Бербер бесплатно му ги среди косата и брадата на бездомник

Дејвид Кодат многу добро знае колку е важно фризурата и брадата да се средени.

Францускиот бербер, кој вообичаено работи со славни личности, му го трансформираше изгледот на бездомник и стана хит на Tik Tok.

Дејвид Кодат

И самиот Кодат во минатото немал свој дом, па сега бара начини да ѝ возврати на неговата заедница за шансата која му била дадена.

„Со моето семејство, имавме многу тешки моменти кога бев мал. И ние бевме бездомни. Секогаш си повторував во главата дека никогаш нема да ги заборавам тие моменти. Дел сум од добротворна организација и секоја недела вршиме дистрибуција на храна за бездомните луѓе, а јас добив идеја да им ги понудам моите услуги“ – вели тој.

Дејвид Кодат Дејвид Кодат Дејвид Кодат Дејвид Кодат Дејвид Кодат Дејвид Кодат

„Средувањето на косата на бездомните личности ми дозволува да си ја задржам главата на рамена и да се потсетам низ што сум поминал“ – додава Дејвид.

Видео

@davidkodatofficial

Haïr transformation ##fyp ##pour ##SingapoReimagine ##foryoupage ##hairtransformation ##barber ##fypchallenge ##tiktok ##homeless ##satisfying

♬ Moulaga - Heuss L'enfoiré
Дејвид КодатДејвид Кодат

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.