Празничните Instagram фотографии на посетителите на најукрасениот ресторан во Њујорк
Почетна » Новости » Занимливости » Празничните Instagram фотографии на посетителите на најукрасениот ресторан во Њујорк

Празничните Instagram фотографии на посетителите на најукрасениот ресторан во Њујорк

Празнична магија царува во ресторанот „Rolf’s“ во Њујорк. И годинава овој угостителски објект блесна во божиќно руво и стана вистинска атракција за посетителите.

Секое делче од германскиот ресторан е украсено со околу стотици илјади лампиони, сијачички и украси.

Погледнете ги празничните Instagram фотографии на посетителите на најукрасениот ресторан во Големото јаболко:

Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's Rolf's

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?