Празничните декорации во замокот Виндзор на кралицата Елизабета
Почетна » Новости » Занимливости » Празничните декорации во замокот Виндзор на кралицата Елизабета

Празничните декорации во замокот Виндзор на кралицата Елизабета

Празничната магија го обзема светот и навлегува во домовите. Во пресрет на божиќните и новогодишните празници, замокот Виндзор добива позабавно руво.

Резиденцијата во која кралицата Елизабета II и нејзиниот сопруг Филип ќе го поминат празничниот период е веќе украсена.

Во најголемата просторија, централно место доби елка висока 6 метра.

Замокот Виндзор Замокот Виндзор

Повеќе катчиња од дворецот се накитени со украси во топли златни и црвени нијанси.

Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор Замокот Виндзор

Поради пандемијата со коронавирусот, кралицата Елизабета и принцот Филип за првпат ќе го поминат Божиќ без нивните четири деца.

Замокот Виндзор

Годинава, парот прослави 73 години брачен живот.

Замокот Виндзор Замокот Виндзор

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10553 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.