Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти

Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти

Влезени во вртлогот наречен секојдневие, честопати забораваме што всушност е најважно.

Краток анимиран филм потенцира колку е специјално времето поминато со саканите.

Видеото следи девојче кое посакува заедно со семејството да направи снешко, но нејзините зафатени родители и братчето ја одбиваат нејзината молба. Магијата започнува кога тоа ќе открие „продавница за време“ и ќе купи „еден час за правење на најубавиот снешко“.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9618 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.