Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти

Празнична реклама за девојче кое „купува време“ ќе ве потсети на важноста на семејните моменти

Влезени во вртлогот наречен секојдневие, честопати забораваме што всушност е најважно.

Краток анимиран филм потенцира колку е специјално времето поминато со саканите.

Видеото следи девојче кое посакува заедно со семејството да направи снешко, но нејзините зафатени родители и братчето ја одбиваат нејзината молба. Магијата започнува кога тоа ќе открие „продавница за време“ и ќе купи „еден час за правење на најубавиот снешко“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18536 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?