Празнична магија: Грандиозната елка во Galeries Lafayette во Париз
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична магија: Грандиозната елка во Galeries Lafayette во Париз

Празнична магија: Грандиозната елка во Galeries Lafayette во Париз

Новогодишната магија го обзема светот. Започна новогодишното украсување кое ќе нè исполнува со позитивни емоции во периодот кој следува.

Луксузниот трговски центар Galeries Lafayette во Париз и оваа година ја постави познатата грандиозната лебдечка елка.

Елка Елка Елка Елка Елка Елка
Елка Елка Елка Елка

Инспирацијата за декорациите годинава е од божиќното патувањето во имагинарни земји на младата истражувачка Селест.

Елка Елка Елка Елка Елка

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10481 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.