Празнична магија во Париз: Блескава елка го краси бутикот на Диор
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична магија во Париз: Блескава елка го краси бутикот на Диор

Празнична магија во Париз: Блескава елка го краси бутикот на Диор

Во бутикот на Диор во Париз завладеа празничната магија. Продавницата во Градот на светлината и модата е украсена со огромна елка, која ги мами погледите на сите минувачи и инстантно стана омилено место за фотографирање на блогерките.

Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз

Инспирацијата зад овогодишните декорации е најновата колекција на Диор, создадена од првата креативна директорка во историјата на францускиот бренд, Марија Грација Киури.

Елката е накитена со украси со мотиви на диви животни, додека на врвот се наоѓа омилената среќна ѕвезда на Кристијан Диор.

Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз

И излозите се декорирани со истите мотиви.

Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз Диор во Париз

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.