По стапките на тато: Синче на доктор од Скопје советува како да се заштитиме од коронавирусот
Почетна » Новости » Занимливости » По стапките на тато: Синче на доктор од Скопје советува како да се заштитиме од коронавирусот

По стапките на тато: Синче на доктор од Скопје советува како да се заштитиме од коронавирусот

Докторот Ненад Лазаров од Скопје објави видео во кое неговото синче Петар зборува за новиот коронавирус, објаснува како се пренесува и советува како да се заштитиме.

Видеото од малото момче привлече големо внимание, а многумина коментираа дека несомнено ќе тргне по стапките на својот татко.

„Sвер тој убав! Спремен за Медицински!“, „Лелеее...чиниш доктор е!“, „Може предавање да ни држи на сите“ – се дел од коментарите на видеото.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3781 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.