Помести ги границите со Samsung Galaxy Note Edge
Почетна » Новости » Занимливости » Помести ги границите со Samsung Galaxy Note Edge

Помести ги границите со Samsung Galaxy Note Edge

Новиот миленик од Samsung, Galaxy Note Edge е ексклузивно достапен во салоните на Vip. Запознајте го светскиот предводник во врвниот изглед и супериорните карактеристики, кој ги предизвика досегашните правила во дизајнот на смарт-телефони и ги промени правилата на нивната употреба.

Samsung

Револуција во дизајнот со Edge Screen

Благодарение на својот иновативен дизајн, Samsung Galaxy Note Edge им овозможува на корисниците нов начин за пристап до информациите. Уникатниот заоблен раб на екранот овозможува брз пристап до често користените апликации и функционалности на уредот, со само едно движење на прстот. Исто така, овој заоблен раб на екранот Ве информира и за сите нотификации, без притоа да ја прекине активноста на главниот екран, благодарение на новиот Edge screen. Па така, може слободно да гледате видеоклипови или да слушате музика, без притоа известувањата да Ве прекинат во уживањето.

Samsung

Колаж од одлични фотографии

Отсега може да ја користите и задната и предната камера за одлични фотографии од Вашето секојдневие. Благодарение на комбинацијата на предната камера од 3.7MP и 16MP OIS задна камера, правете фотографии со висок квалитет.

Samsung

Означи лесно со опцијата Smart Select

Со помош на S pen лесно ќе направите селекција на одредена содржина, без оглед на тоа дали станува збор за текст, екран или за апликација. Целата Ваша селекција можете да ја ставите на едно место, да ја зачувате, или пак, веднаш да ја споделите.

Samsung

Фаќај забелешки со Photo Note

Photo Note е одличен начин да ги зачувате Вашите мисли, или пак, да креирате уникатни фотографии, бидејќи со Photo Note записот може веднаш да го конвертирате од аналоген во дигитален и да правите дополнителни промени, на белешки или бои, со помош на S pen.

Samsung

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3821 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?