Позитива на денот: 5-годишно детенце ги покани сите другарчиња од градинка на неговото официјално посвојување
Почетна » Новости » Занимливости » Позитива на денот: 5-годишно детенце ги покани сите другарчиња од градинка на неговото официјално посвојување

Позитива на денот: 5-годишно детенце ги покани сите другарчиња од градинка на неговото официјално посвојување

Весела атмосфера владееше во судница во Мичиген кога мало момче и официјално беше посвоено.

Додека судијката ја соопштуваше конечната одлука за посвојувањето на 5-годишниот Мајкл, зад среќното детенце седеа сите негови другарчиња од градинка со рачно изработени срца во рацете.

Две од дечињата изјавија „Го сакам Мајкл“ и „Мајкл е мојот најдобар другар“ пред Андреа и Дејв да му станат родители засекогаш на саканото дете.

Видео

Парот, кој е во брак 10 години, го имал згрижено слаткиот Мајкл една година пред посвојувањето. „Немавме деца претходно и набрзина сè стана хаотично“ - рече радосната мајка и додаде дека е пресреќна што Мајкл има толку многу другарчиња.

Посвојувањето на Мајкл

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?