Пар чија свадба беше откажана поради коронавирусот ја донира храната од прославата за 400 медицински лица
Почетна » Новости » Занимливости » Пар чија свадба беше откажана поради коронавирусот ја донира храната од прославата за 400 медицински лица

Пар чија свадба беше откажана поради коронавирусот ја донира храната од прославата за 400 медицински лица

Како и многу други веселби, свадбата на Фиона и Адам Гордон беше откажана поради пандемијата со коронавирусот.

Младиот пар од Англија одлучи храната која беше планирана за свадбената прослава, да ја донира за 400 медицински лица кои од првите редови се борат со КОВИД-19.

Фиона и Адам Гордон

Преку добротворна организација, храната му била доставувана на персоналот во две болници во текот на два дена.

Фиона и Адам Гордон

Диона и Адам стапија во брак на интимна церемонија со двајца сведоци, наместо со планираните 120 гости.

„Реакциите кои ги добивме за ова се апсолутно прекрасни“ – изјавил парот.

Фиона и Адам Гордон

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“