Пар од Бугарија непрекинато патува низ светот, нивните Instagram фотографии мамат кон летни авантури
Почетна » Новости » Занимливости » Пар од Бугарија непрекинато патува низ светот, нивните Instagram фотографии мамат кон летни авантури

Пар од Бугарија непрекинато патува низ светот, нивните Instagram фотографии мамат кон летни авантури

Пар ја води својата романса на прекрасни дестинации од светот, а нивните фотографии го будат копнежот за летни авантури.

Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон

Пред повеќе од една години Катерина од Бугарија и Јинон од Израел дадоа отказ од нивните работни места и започнаа да патуваат, документирајќи ги своите авантури на нивниот Instagram профил.

„Сметаме дека секој може да го прави ова што го правиме ние. Поради тоа, создадовме блог за да им помогнеме на другите не само да веруваат во нивните соништа, туку и да работат напорно за да ги реализираат, исто како нас. Патувањето околу светот за да го отвориш твојот ум, да откриеш нови култури и да добиеш нови перспективи е едно од најдобрите нешта што можеш да ги направиш. Но, да го споделиш тоа со твојата половина е уште подобро“ – велат тие.

Грција, Италија, Кариби, Хаваи... Погледнете дел од авантурите на парот, а ако сакате да дознаете повеќе за начинот на кој заработуваат, посетете го нивниот блог „Stay Close Travel Far“.

Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон Катерина и Јинон

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3114 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?