Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар
Почетна » Новости » Занимливости » Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар

Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар

Ужасни фотографии и снимки од Нотр Дам го обиколуваат светот. Познатата катедрала попладнево е во огнени јазици кои не стивнуваат.

Илјадници загрижени парижани со неверување го следат напредувањето на пожарот кој започна на покривот на готската катедарала. Сè уште не е позната причината за пожарот, но се смета дека е поврзана со реновирањето на историската градба.

Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 8508 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.