Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар
Почетна » Новости » Занимливости » Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар

Париз на нозе: Катедралата Нотр Дам гори, целиот свет вознемирен од ужасниот пожар

Ужасни фотографии и снимки од Нотр Дам го обиколуваат светот. Познатата катедрала попладнево е во огнени јазици кои не стивнуваат.

Илјадници загрижени парижани со неверување го следат напредувањето на пожарот кој започна на покривот на готската катедарала. Сè уште не е позната причината за пожарот, но се смета дека е поврзана со реновирањето на историската градба.

Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам Нотр Дам

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?