Освој ваучер од 2.000 денари за фризерски салон Hair Do!
Почетна » Новости » Занимливости » Освој ваучер од 2.000 денари за фризерски салон Hair Do!

Освој ваучер од 2.000 денари за фризерски салон Hair Do!

Потребна ти е нова фризура, нова боја за коса, медицински третман на коса или пак едноставно, барем мала промена во изгледот, но поради кризата со коронавирусот беше принудена да бидеш во карантин?

Не грижи се! Заедно со Халкбанк сме во акција за поддршка на малите трговци кои беа погодени од кризата и беа принудени да ги затворат своите бизниси бидејќи нивната дејност не дозволуваше работа во вонредни услови.

Впрочем, поради пандемијата со КОВИД-19 трпеше работата на голем дел од трговците, па затоа одлучивме на еден од нив барем малку да го поддржиме повторното заживување и враќање во нормала со доделување ваучер во вредност од 2.000 денари за една читателка на Фемина.

Се работи за фризерскиот салон Hair Do во Скопје кој неодамна повторно ги отвори своите врати, а задоволните клиенти велат дека професионалниот тим од овој салон прави вистинска магија кога се работи за косата. Супер-талентирани, креативни и љубезни, вистинските професионалци од Hair Do ќе направат да се чувствуваш како нова.

Дури и голем дел од македонските естрадни уметници ги користат услугите на овој фризерски салон, а сега имаш шанса и ти да се „подновиш“ со нова фризура и во нов стил да го дочекаш олабавувањето на мерките.

Како до ваучер од 2.000 денари во Hair Do?

Лесно! Единствено треба да ја следиш официјалната Facebook страница на Фемина и да следиш неколку едноставни чекори:

  1. Сподели го овој Facebook пост јавно на твојот профил со #ВажниСеЛуѓето
  2. Во коментар на истиот пост напиши каков третман би сакала да искористиш во @Hair Do

Добитничката ќе биде избрана по случаен избор и ќе биде објавена на 27.05.2020.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3775 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.