Она што го јадеме кога сме во гужва: Одвојте неколку минути за здрав оброк!
Почетна » Новости » Занимливости » Она што го јадеме кога сме во гужва: Одвојте неколку минути за здрав оброк!

Она што го јадеме кога сме во гужва: Одвојте неколку минути за здрав оброк!

Дали припаѓате на групата луѓе кои прво го пијат кафето наутро, а првиот залак обично е на пладне?

Сигурно сте се обиделе да ја промените таа утринска навика, целосно свесни дека здравиот појадок е најдобра основа за успешен и енергичен ден.

Меѓутоа, ако сте меѓу оние што не успеале да се дисциплинираат, секогаш постои поинаков, постепен начин да се воведат здрави навики во исхраната.

Виталиа ќе биде вашиот најдобар партнер на тој пат. Започнете уште утре.

Виталиа

Што мислите за комплетно здрав појадок, без глутен и додаден шеќер, и без грижа на совест и размислување дали тоа е правилниот избор?

За неколку минути, онолку колку што можеме да одвоиме наутро, подгответе си една од петте комбинации од сирови мусли:

Распоредете ги за секој работен ден - Мусли Класик, Егзотик мусли, Mусли со јаткасто овошје, Мусли Шумско овошје и Мусли Чоколадо.

Ова се само некои од придобивките - Виталиа сировите мусли се полни со ензими, витамини, минерали и здрави масти, целозрнести житарици, растителни протеини и диетални влакна, кои го подобруваат варењето на храната, го регулираат холестеролот и крвниот притисок.Сосема доволно причини за промена на исхраната и да започнете со нови активности енергично и здраво.

Ако, поради работните обврски и динамичното секојдневие не успеете да јадете квалитетно, брзо и здраво решение нека ви бидат Виталиа Raw Bars. Уживајте во нутритивната вредност на сировата храна и изберете вашиот омилен вкус Raw bars - урма, ореви, јагоди и киноа; урма, бадеми, чиа, какао и урма, смокви, амарант и индиски орев.

Виталиа Raw bars се „cold pressed - што значи минимално обработени и ги содржат сите оригинални ензими и хранливи материи.

Содржат повеќе од 80% од овошје, а главна состојка на трите вкуса е урмата, која содржи 11% од дневната доза на железо, калциум и магнезиум и Б и Е витамини.

Виталиа

И остатокот од овошјето ги прави Raw Bars поубави и поздрави од било кои чоколадни плочки.

Отфрлете ги лошите навики, и баш како Виталиа препорачува – JUNK FREE, GUILT FREE.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?