Почетна » Новости » Занимливости » „Омажи се за мене“: Битолчанец ја изненади саканата со сладок предлог за брак во Ниже Поле

„Омажи се за мене“: Битолчанец ја изненади саканата со сладок предлог за брак во Ниже Поле

Битолчанец ѝ организираше изненадување на својата сакана за да ѝ го постави судбоносното прашање.

Антонио Христовски ја запроси својата избраничка Кристина Косевска во селото Ниже Поле во близина на црквата „Св. Петка“, место кое има посебно значење за нив.

Антонио Христовски и Кристина Косевска Антонио Христовски и Кристина Косевска Антонио Христовски и Кристина Косевска

Нивни пријатели се погрижија балоните на кои беше испишано „Омажи се за мене“ да бидат поставени на вистинското место во вистинското време. Се разбира, нејзиниот одговор беше ДА.

Антонио Христовски и Кристина Косевска Антонио Христовски и Кристина Косевска

Среќниот пар за Femina.mk објасни дека местото во месноста Гргули има посебно значење за нив, особено за Кристна која е љубителка на планини и реки.

„На ова место има мир и спокој, а звуците на водата и природата не можат да се опишат со зборови. Подолу е и црквата, затоа ова место го доживуваме како нешто свето“ – велат идните младенци.

Антонио Христовски и Кристина Косевска Антонио Христовски и Кристина Косевска

Кристина и Антонио се заедно од јануари 2018 година.

Антонио Христовски и Кристина Косевска Антонио Христовски и Кристина Косевска

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 26%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 7978 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.