Од распаднат таван, до прекрасен плакар: Маж ја изненади саканата со совршен подарок
Почетна » Новости » Занимливости » Од распаднат таван, до прекрасен плакар: Маж ја изненади саканата со совршен подарок

Од распаднат таван, до прекрасен плакар: Маж ја изненади саканата со совршен подарок

Речиси секоја жена копнее да поседува еден од оние огромни гламурозни плакари кои ги гледаме на филмовите.

Грижлив маж ѝ ја исполни токму оваа желба на својата сакана. Родолфо Кабрера го претвори стариот таван во прекрасен плакар за сопругата.

Таван во плакар

Тој го ремоделираше распаднатиот, неупотребен простор со помош на своите колеги и резултатот е за восхит. Фотографиите од трансформацијата ги сподели неговата ќерка на Twitter и инстантно станаа хит. „Татко ми ѝ изгради плакар на мајка ми на таванот“ – напиша таа.

Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар Таван во плакар

Родолфо се занимава со ремоделирање веќе 15 години. Тој успеа да го реновира таванот за 3 недели.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3752 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.