Ново чоколадо помага за слабеење
Почетна » Новости » Занимливости » Ново чоколадо помага за слабеење

Ново чоколадо помага за слабеење

Жена што јаде чоколадо

Нема жена која не би ѝ се израдувала на веста дека со јадењето чоколадо може да се слабее. Тоа сигурно го знае и шпанската компанија Covcoa BIO, која реши да ја исполни таа тајна желба на жените.

Новото чоколадо наречено Lola Chocs е 100% природно чоколадо и има вкус како обичното чоколадо. Основната разлика помеѓу ова магично чоколадо и обичното е тоа што Lola Chocs содржи состојки кои го потискаат гладот.

Чудотворното чоколадо има во својот состав и микроскопска алга, која содржи витамини како А и Б12, а со тоа помага во намалувањето на телесната тежина.

Создателите на Lola Chocs тврдат дека специјални амино киселини од ова чоколадо го мамат мозокот да верува дека сте најадени и тоа ви помага да не претерувате со порциите.

За да слабеете уживајќи во вкусот на чоколадото, сè што треба да направите е да консумирате од магичното чоколадо еден час пред секој оброк.

Конечно можете да каснете чоколадо, без да имате грижа на совеста.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4086 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?