Новата колекција луксузни часовници Omega претставена пред македонската публика
Почетна » Новости » Занимливости » Новата колекција луксузни часовници Omega претставена пред македонската публика

Новата колекција луксузни часовници Omega претставена пред македонската публика

Во прекрасниот амбиент во Македонска филхармонија, пријателите на „Божиновски часовници и накит“ имаа ексклузивна можност за момент да ја победат гравитацијата и да се прошетаат низ темната страна на месечината, добивајќи сосема поинаква перспектива за концептот на времето што е најпрепознатливата карактеристика на брендот Omega.

Присутните имаа можност подетално да се запознаат со новата колекција на часовници од овој врвен часовничарски бренд и да слушнат за сите новитети презентирани на најпознатиот саем за часовници Basel World 2018.

Omega Omega

„Omega е најсветлиот дијамант кој го краси завидното портфолио на брендови на „Божиновски часовници и накит“ и навистина ни претставува особена чест што имаме можност сите новитети на овој перфекционистички бренд да ги претставиме пред македонската публика. Ова е првиот бренд кој што успешно ја напуштил орбитата на земјата и испишал нова историја во часовничарската индустрија и како бренд ужива голема популарност кај пасионираните љубители на часовници низ целиот свет, а особено ни е драго што и во Македонија исто така брендот секогаш предизвикува голем интерес, што укажува на фактот дека има голем број на луѓе кои знаат како да го победат концептот на времето и да ги завртат стрелките да одбројуваат во нивна полза“, изјавија од „Божиновски часовници и накит“.

Од компанијата најавија дека ќе продолжат со постојано презентирање на сите новитети во часовничарската индустрија, бидејќи како застапник на најврвните часовничарски брендови во Македонија публиката тоа и го очекува од нив.

Погледнете ја фотогалеријата за да доловите дел од атмосферата од настанот.

Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega Omega

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11061 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.