Низ илустрации: Социјални мрежи vs. Реалност
Почетна » Новости » Занимливости » Низ илустрации: Социјални мрежи vs. Реалност

Низ илустрации: Социјални мрежи vs. Реалност

„Никогаш не верувајте во сè што ќе видите на социјалните мрежи“ – порачува Анастасија Котик со нејзиниот серијал „Социјални мрежи vs. Реалност“.

22-годишната Русинка низ илустрации ги прикажува оние ситуации од социјалните мрежи во кои фотографиите се далеку поразлични од случувањата во вистинскиот живот. Нејзина цел е да ги натера луѓето да не се споредуваат со личностите кои ги гледаат на интернет, бидејќи најчесто нивните фотографии не се реални.

Анастасија Анастасија Анастасија Анастасија Анастасија

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10553 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.