Низ илустрации: Постапки на бабите и дедовците кон внучињата кои родителите не ги одобруваат
Почетна » Новости » Занимливости » Низ илустрации: Постапки на бабите и дедовците кон внучињата кои родителите не ги одобруваат

Низ илустрации: Постапки на бабите и дедовците кон внучињата кои родителите не ги одобруваат

Омилените баби и дедовци... Оние кои ги обожаваат внуците, кои ги чуваат повеќе отколку што се чуваат себеси, кои ги разгалуваат и опсипуваат со внимание. Но, и оние кои ги иритираат родителите, оспорувајќи ги нивните правила и методите на воспитување.

Bright Side создадоа илустрации кои прикажуваат постапки на бабите и дедовците кои родителите не ги одобруваат:

Ги прекршуваат правилата на родителите

Илустрации

Им купуваат непотребни играчки

Илустрации

Објавуваат фотографии на социјалните мрежи без дозвола

Илустрации

Ги фалат за сè и сешто, дури и за ситници

Илустрации

Создаваат сопствени правила

Илустрации

Тајно им даваат слатки задоволства

Илустрации

Им кажуваат на своите пријателки сè за животот на нивните внуци

Илустрации

Им купуваат смешна облека

Илустрации

Го пречекоруваат времето за спиење

Илустрации

Им дозволуваат да гледаат ТВ цел ден

Илустрации

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“