Не мора да трошите пари на скапи играчки: Мајка им прави предмети на децата од картон, учејќи ги како да ги користат
Почетна » Новости » Занимливости » Не мора да трошите пари на скапи играчки: Мајка им прави предмети на децата од картон, учејќи ги како да ги користат

Не мора да трошите пари на скапи играчки: Мајка им прави предмети на децата од картон, учејќи ги како да ги користат

За да се среќни и за да учат низ игра, децата немаат потреба од скапи играчки.

Мајка од Лондон сама им прави на децата предмети во мини верзија, користејќи ја својата креативност и неупотребливи картонски кутии кои инаку би завршиле во отпад.

Сидни Пирси ја започнала оваа активност како начин да ги забавува децата од соседството за време на карантинот, но откако нејзините деца пројавиле интерес, таа започнала да вложува уште повеќе труд. Пирси до детали ги пресоздава апаратите од домаќинството и белата техника, како и секојдневни предмети, за безбедно да ги научи нејзините малечки како правилно да ги употребуваат.

Можеби нејзините креации не се совршени, но може да се види дека се правени со љубов и страст.

Машина за перење облека

Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси

Машина за садови

Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси

Лаптоп

Сидни Пирси Сидни Пирси

Пегла

Сидни Пирси

Фен

Сидни Пирси

Тостер за лепчиња

Сидни Пирси

Фотоапарат

Сидни Пирси Сидни Пирси

Грамофон

Сидни Пирси

Шпионска опрема

Сидни Пирси Сидни Пирси

Други играчки:

Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси Сидни Пирси

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4937 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.