„Не ме напушти ни по несреќата“: Љубовна приказна која топи срца
Почетна » Новости » Занимливости » „Не ме напушти ни по несреќата“: Љубовна приказна која топи срца

„Не ме напушти ни по несреќата“: Љубовна приказна која топи срца

Љубовната приказна на Ерин Филд и Џек ќе ви го згрее срцето.

Заљубените дечко и девојка се заедно повеќе од три години и не дозволуваат ништо да ја уништи нивната поврзаност.

По само четири месеци врска, Ерин доживеала тешка сообраќајна несреќа. Поради сериозна повреда на 'рбетниот мозок, таа останала парализирана, а грижливото момче не ја напуштило, напротив тој ѝ бил најголема поддршка во најтешкиот период од животот.

Ерин и Џек

За да покаже колку е среќна што го има Џек во животот, Ерин направи компилација од значајни моменти од нивниот живот. Видеото буди емоции кај секој што ќе го погледне.

„Го запознав моето момче 4 месеци пред несреќата... Се здобив со сериозна повреда на 'рбетниот мозок. Џек никогаш не ме напушти, иако му велев дека не мора да остане со мене. Се вративме заедно на факултет. Дипломиравме во 2018 година. Се преселивме од Мериленд во Бостон. Најдовме стан. Вдомивме кученце. Тој ми е момче веќе три години. Си зедовме уште едно кученце. Многу сум среќна што го имам него!“ – пишува низ видеото.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.