Несекојдневен предлог за брак: Момче ја запроси саканата на дното на Охридското Езеро
Почетна » Новости » Занимливости » Несекојдневен предлог за брак: Момче ја запроси саканата на дното на Охридското Езеро

Несекојдневен предлог за брак: Момче ја запроси саканата на дното на Охридското Езеро

Видео од несекојдневен предлог за брак ја обиколува Македонија.

Обидувајќи се да го направи моментот што поуникатен и незаборавлив, Александар ја запроси саканата Матеја на дното на Охридското Езеро.

Тој на дното поставил мало ковчеже во кое се наоѓал вереничкиот прстен, а потоа ја поканил својата девојка на нуркање. Изненадената Матеја со радост го прифати предлогот на Александар.

Погледнете го видеото:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6018 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“