Нереални лица креирани со спојување на слики од славни личности
Почетна » Новости » Занимливости » Нереални лица креирани со спојување на слики од славни личности

Нереални лица креирани со спојување на слики од славни личности

Педро Берг Јохнсен комбинира фотографии од славни личности за да креира нереални лица.

Атрактивните „портрети“ ги спојуваат најдобрите црти на лицата на познати актери и музичари.

Меган Фокс + Анџелина Џоли

Нереални лица

Тејлор Свифт + Ема Вотсон

Нереални лица

Ема Вотсон + Кристен Стјуарт

Нереални лица

Бред Пит + Итан Хоук

Нереални лица

Барбара Палвин + Кара Делавин

Нереални лица

Натали Портман + Кира Најтли

Нереални лица

Мила Кунис + Натали Портман

Нереални лица

Ијан Сомерхалдер + Том Хиделстон

Нереални лица

Џејмс Дин и Марлон Брандо

Нереални лица

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?