Нераскинливата врска татко-ќерка низ свадбени фотографии кои будат емоции
Почетна » Новости » Занимливости » Нераскинливата врска татко-ќерка низ свадбени фотографии кои будат емоции

Нераскинливата врска татко-ќерка низ свадбени фотографии кои будат емоции

Врската татко-ќерка е прекрасна и полна со емоции, кои кулминираат на денот на нејзината свадба.

Професионален фотограф, кој и самиот има ќерка, ги сподели омилените фотографии направени од негови колеги. Тие несомнено ќе допрат до вашето срце и можеби ќе ве потсетат на сличен момент од вашиот живот.

„Не постои друга врска како врската со твоите родители, а за мене, мојата врска со татко ми беше специјална. Како татко, во моментот кога ќерка ми пристигна на овој свет, јас станав различна личност. Очигледно сум татко, но имам намера да бидам многу повеќе од тоа: доживотен пријател, рамо за плачење, учител, ментор и најважно од сè, некој на кого таа ќе може да му верува и да го сака засекогаш“ – пишува тој.

„Не постои поголем подарок за еден татко од тоа да гледа како неговата ќерка прераснува во прекрасна душа, во самостојна, самоуверена и успешна личност. Кулминација на сето тоа е нејзиниот свадбен ден, кој е исполнет со бројни емоции, од првиот поглед до првиот танц, солзите, смеата, радоста, комплиментите и гордоста. Испраќањето на ќерка ти до олтарот, правењето на тие чекори покрај неа е гордост, засилување на врската татко-ќерка која никогаш не може да биде прекината или заменета“ – додава фотографот.

Најголемото „О“

Свадбени фотографии

Раката на љубовта

Свадбени фотографии

Ооооооооох!

Свадбени фотографии

Прегратката на животот

Свадбени фотографии

Солзи

Свадбени фотографии

Допирот на љубовта

Свадбени фотографии

Финалниот бакнеж

Свадбени фотографии

Олеснување

Свадбени фотографии

„Секогаш ќе бидам покрај тебе“

Свадбени фотографии

Прегрни ме цврсто

Свадбени фотографии

Никогаш нема да го чувам ова во себе

Свадбени фотографии

Последниот бакнеж како госпоѓица

Свадбени фотографии

„Не гледам“

Свадбени фотографии

Огледалото на плачот

Свадбени фотографии

Дури и најкул татковците плачат понекогаш

Свадбени фотографии

„Не можам да гледам!“

Свадбени фотографии

„Ајде да го направиме тоа!“

Свадбени фотографии

„О, Боже!“

Свадбени фотографии

„Не можам да издржам повеќе“

Свадбени фотографии

„Држи се Тато!“

Свадбени фотографии

„Татко, го можеш ти тоа!“

Свадбени фотографии

Последната картичка

Свадбени фотографии

„Секогаш ќе бидам тука за тебе“

Свадбени фотографии

Држи ме Тато

Свадбени фотографии

„Не можам да издржам повеќе“

Свадбени фотографии

„За ќерка ми!“

Свадбени фотографии

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6374 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.