Неодоливи дечиња со Даунов синдром во кампања инспирирана од дизниевите бајки
Почетна » Новости » Занимливости » Неодоливи дечиња со Даунов синдром во кампања инспирирана од дизниевите бајки

Неодоливи дечиња со Даунов синдром во кампања инспирирана од дизниевите бајки

„Down With Disney“ е кампања која ја слави убавината и уникатноста на лицата со Даунов синдром.

Фотографката Никол Луис Перкинс, која стои зад овој проект, сними фотосесија со дечиња со ова нарушување инспирирана од дизниевите бајки.

„Малата принцеза сирена“, „Кралот лав“, „Убавицата и ѕверот“, „Леденото кралство“, „Снежана и седумте џуџиња“... погледнете ги преслатките фотографии со момчиња и девојчиња преправени во познатите дизни ликови:

Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney

„Отсекогаш сакав да ја спојам мојата љубов кон фотографијата со љубовта кон луѓето со посебни потреби и денот кога го направив тоа, сфатив во што сум најдобра“ – вели Никол.

Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney Down With Disney

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?