Неодолива петорка: Преслатка фотосесија на пет бебенца
Почетна » Новости » Занимливости » Неодолива петорка: Преслатка фотосесија на пет бебенца

Неодолива петорка: Преслатка фотосесија на пет бебенца

Преслатките фотографии на Саша, Даша, Давид, Влад и Денис ќе ве освојат на прв поглед.

Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис

Петте бебенца од Одеса, Украина, родени на 24 јуни, беа дел од фотосесијата која разнежни многу интернет корисници само една недела по нивното излегување од болница. Трите момчиња и двете девојчиња се родиле предвреме, во 30. недела од бременоста, па поради тоа ги поминале првите два месеци на болница.

Во фотосесијата учествуваа и мајката и таткото на бебињата, како и нивната 3-годишна ќеркичка.

Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис

„Денис, Влад, Давид, Саша и Даша многу пријатно нè изненадија. Да се работи со нив, на возраст од само два месеци, беше многу полесно одошто очекувавме – децата слатко спиеја, а ние за нив и за нивните родители создадовме прекрасна приказна за љубовта и пријателството, кои сум сигурна дека започнаа уште во стомакот на мајка им“ – рече една од фотографките.

Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и Денис Саша, Даша, Давид, Влад и ДенисРодителите со бебињата на излегувањето од болница Саша, Даша, Давид, Влад и ДенисОксана во бременоста

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3906 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.