Неодолива бушавка: Бебенце од Бугарија мами насмевки со невообичаено долга коса
Почетна » Новости » Занимливости » Неодолива бушавка: Бебенце од Бугарија мами насмевки со невообичаено долга коса

Неодолива бушавка: Бебенце од Бугарија мами насмевки со невообичаено долга коса

Габриела Захаринова е мини славна личност во Бугарија благодарение на бујната коса. Малото девојче е невозможно да не ви измами насмевка со слатката насмевка и бушавата фризура.

Кога слатката Габи се родила во април минатата година, нејзината мајка Даница била пријатно изненадена, а нејзината поголема сестра Ивона била пресреќна бидејќи сакала сестра со коса како Рапунзел.

Габи Габи Габи Габи

„Медицинските сестри рекоа дека немале видено новородено бебе со толку долга коса – таа воочливо беше поразлична од другите бебиња“ – изјавила Даница.

Габи Габи

Како што расте Габи, така нејзината коса добива должина и волумен, па постојано привлекува погледи. „Кога одиме на прошетки, луѓето се вртат за да ја видат и се насмевнуваат. Габи сака да е во центарот на вниманието. Покрај со долгата коса, таа ги фасцинира луѓето и со нејзината голема, топла насмевка“ – додава среќната мајка.

Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи Габи

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“